Translate

piątek, 23 listopada 2012

Promocje, rabaty, jak mądrze korzystać.

Witajcie moi czytelnicy, pewnie tym razem temat was zaskoczy , bo co ma doradztwo finansowe do rabatów czy promocji. Otóż ma i to bardzo wiele. Doradztwo finansowe powinno polegać też  na nauce umiejętnego gospodarowania tym co wypracujemy. Niestety nie wszystkie oferty rabatowe są na prawdę korzystne. Większość ma na celu tylko wyciągnąć wam kasę z kieszeni. Jak zatem mądrze korzystać ?


Podam kilka przykładów :

1) Jeżeli nie znamy ceny towaru przed przeceną , to znaczy widzimy produkt pierwszy raz na oczy należy podchodzić z rezerwą do przeceny, bo może się okazać, że albo przecenili coś o bardzo niewielka kwotę albo wcale, a tylko nalepili nowa cenę z przekreśloną rzekomo wcześniejszą. Tu trzeba uważać szczególnie na ciuchy , buty.

2) Sprzęt AGD i RTV - tutaj musisz szczególnie uważać , bo na przecenach są zazwyczaj modele, które nie są wcale atrakcyjne, to znaczy że nie są to najnowsze modele i co najważniejsze są zwykle kiepskiej klasy energetycznej. Coraz więcej osób na to zwraca uwagę i sklepy chcąc się pozbyć nie atrakcyjnych ekologicznie i ekonomicznie sprzętów przeceniają je czasem znacznie. Tylko że ty kupujesz taki sprzęt zazwyczaj na długie lata i niestety będziesz przez te wszystkie lata przepłacać za energię. Szczególnie należy zwracać uwagę na telewizory bo na nich nie ma zamieszczonej przez producenta informacji o zużyciu energii.Tutaj trzeba posiąść trochę wiedzy które typy czym się charakteryzują. Największe znaczenie ma fakt w jaki sposób są podświetlane ekrany. Najlepiej wybierać te z podświetleniem led-owym. Są droższe, ale rachunki będziemy mieć znacznie niższe jeżeli mamy zwyczaj mieć włączony telewizor wiele godzin każdego dnia.

3) Karty lojalnościowe w sieciach handlowych. Korzystać czy nie ?
Oczywiście że korzystać , bo jak dają to trzeba brać. Zazwyczaj wymagane jest tylko podanie imienia i nazwiska oraz adresu. To nie są dane tzw. wrażliwe można zaryzykować ich podanie. Uwaga tylko żeby wam nie wcisnęli karty ,,dwa w jednym" czyli karty na punkty + karta kredytowa. Tutaj niestety nie będzie korzyści, a tylko dodatkowe koszty i to spore. Na takich kartach zazwyczaj jest wysokie oprocentowanie i kusi nas żeby taką kartą płacić za nasze codzienne zakupy. I tu nas mają, bo w ten sposób bardzo łatwo wyczerpać limit na karcie a potem zostaje tylko uciążliwe spłacanie.
Brak komentarzy: